امروز: جمعه 4 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

سیستم‌های جمع‌آوری و دفع فاضلاب

سیستم‌های جمع‌آوری و دفع فاضلاب دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 79 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 2936 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

مقدار فاضلاب‌های خانگی بستگی زیادی به مقدار مصرف سرانه آب در شهر دارد، اما عواملی از قبیل آب دادن به باغچه‌ها و تبخیر سبب می‌شوند كه مقدار فاضلاب كمتر از مقدار مصرف آب باشد از سوی دیگر، نشت آب‌های زیرزمینی به لوله‌های فاضلاب و مخلوط شدن غیرمجاز قسمتی از آب باران با فاضلاب خانگی در شبكه‌های مجزا، سبب افزایش مقدار فاضلاب خانگی می‌شود

قیمت فایل فقط 2,900 تومان

خرید

سیستم‌های جمع‌آوری و دفع فاضلاب

سیستم‌های جمع‌آوری فاضلاب

انواع فاضلاب

فاضلاب خانگی

فاضلاب خانگی خالص عبارت است از فاضلاب دستگاه‌های بهداشتی خانه‌ها مانند توالت‌ها، دستشویی‌ها، حمام‌ها، ماشین‌های لباسشوی و ظرفشویی، پساب آسپزخانه‌ها و یا فاضلاب حاصل از شستشوشی قسمت‌های گوناگون خانه. معمولاً خواص این فاضلاب‌ها در سطح یك كشور یكسان است، ولی غلظت آن به مقدار مصرف سرانه آب در شهرها بستگی دارد.

در شبكه‌ فاضلاب‌های شهری، آنچه كه فاضلاب خانگی نامیده علاوه بر فاضلاب خانگی خالص دارای مقدار فاضلاب حاصل از مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، تعمیرگاه‌ها و رستوران‌ها نیز است كه اجباراً‌ از سطح شهر بطور پراكنده وارد كانال‌های فاضلاب می‌شوند.

فاضلاب‌های صنعتی

خواص فاضلاب‌های صنعتی و پساب كارخانه‌ها كاملاً بستگی به نوع فرآورده‌ كارخانه دارد. با توجه به این موضوع، مهم‌ترین تفاوت‌های فاضلاب صنعتی و فاضلاب خانگی عبارتند از:

الف)       امكان وجود مواد و تركیبات شیمیایی سمی در فاضلاب‌های صنعتی بیشتر است.

ب‌)                  فاضلاب صنعتی، خاصیت خورندگی و درجه اسیدی بیشتری دارد.

ت‌)                  امكان وجود موجودات زنده در فاضلاب صنعتی كمتر است.

تنها بخشی از فاضلاب‌های صنعتی وجود دارد كه در اكثر كارخانه‌ها دارای خاصیتی كم و بیش یكسان است. این فاضلاب‌، حاصل از تشكیلات خنك كننده كارخانه‌هاست. میزان آلودگی این فاضلاب به تعداد دفعات استفاده از آب در قسمت‌های خنك كننده بستگی دارد. معمولاً آلودگی فاضلاب این بخش كمتر از آلودگی فاضلاب سایر قسمت‌های كارخانه است و بیشتر آلودگی آن نیز به علت وجود مواد نفتی و روغنی است.

فاضلاب‌های سطحی

فاضلاب‌های صنعتی ناشی از بارندگی، ذوب یخ‌ها و برف‌های نقاط بلند است. این فاضلاب‌ها به علت جاری شدن در سطح زمین و تماس با آشغال‌های روی زمین و شستشوی سطح خیابان‌ها و پشت‌بام‌ها آلوده شده و همچنین مقداری مواد آلی و معدنی به آنها اضافه می‌شود. لذا، در شروع  بارندگی درجه آلودگی فاضلاب‌های سطحی زیاد و پس از پاك شدن سطح بارش از مقدار آلی آن كاسته می‌شود.

مقدار فاضلاب

مقدار فاضلاب‌های خانگی

مقدار فاضلاب‌های خانگی بستگی زیادی به مقدار مصرف سرانه آب در شهر دارد، اما عواملی از قبیل آب دادن به باغچه‌ها و تبخیر سبب می‌شوند كه مقدار فاضلاب كمتر از مقدار مصرف آب باشد. از سوی دیگر، نشت آب‌های زیرزمینی به لوله‌های فاضلاب و مخلوط شدن غیرمجاز قسمتی از آب باران با فاضلاب خانگی در شبكه‌های مجزا، سبب افزایش مقدار فاضلاب خانگی می‌شود.

قیمت فایل فقط 2,900 تومان

خرید

برچسب ها : سیستم‌های جمع‌آوری و دفع فاضلاب , روژه , پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , , Wastewater collection and disposal systems

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
بسته آموزشی کسب در امد از تعمیر لامپ کم مصرف (تخفیف 50%به مدت محدود)

لذت درآمدزایی ساعتی ۳۵٫۰۰۰ تومان در منزل
فقط با ۵ ساعت کار در روز درآمد روزانه ۱۷۵٫۰۰۰ تومانی

دانلود بسته آموزشی کسب در امد از تعمیر لامپ کم مصرف (تخفیف 50%به مدت محدود)